LEXAN

Polykarbonátové desky LEXAN - komorové desky

Tepelně izolační stabilní desky s UV ochranou, vyráběné z vysoce kvalitního termoplastického materiálu - polykarbonátu LexanTM. Polykarbonáty patří mezi termoplastické polymery (termoplasty).

Polykarbonát slučuje několik vlastností, které se v té míře nevyskytují u žádného jiného materiálu. Nabízejí optimální bezpečnost a ochranu - jsou jedničkou v nerozbitné zasklívání. Desky z polykarbonátu LexanTM jsou transparentní a zároveň mimořádně odolné vůči nárazům ( rázová houževnatost) v teplotním rozmezí od - 40°C do +120°C. Ve srovnání se sklem je tato hodnota u polykarbonátu vyšší až 200x, vůči PVC vyšší 4x a oproti PMMA vyšší 10x. 

Dále materiál charakterizuje nízká specifická hmotnost, vysoká propustnost světla (přes 80% - závisí na typu a tloušce desky) a výborná odolnost vůči povětrnostním vlivům. Ve spojení s jedno- nebo oboustranně koextrudovanou vrstvou UV filtru vykazuje vysokou odolnost proti stárnutí a zajišťuje zachování optických i mechanických vlastností.

Desky menších tlouštěk (8 a 10 mm) mají dvoustěnou strukturu, vyšší tloušťky mají strukturu vícestěnnou (3, 4, 5, 7), s křížovými (X) výztuhami nebo tzv. strukturou medové plástve (honeycomb). Lze je instalovat jako rovné nebo ohnuté za studena. Pokud poloměr ohybu polykarbonátu není menší než minimální doporučený poloměr, nemá ohyb negativní vliv na mechanické vlastnosti desek, ale naopak se díky vzniklé klenbě zvyšuje únosnost. 

Vzhledem k výše uvedeným vlastnostem a vysoké esterické hodnotě nahrazují polykarbonátové desky sklo při různých typech zasklívání jak v exteriéru, tak v interiéru. Patří sem veškeré ploché i obloukové zasklívání - zastřešení teras, prosklení oken a dveří, světlíků a světelných pásů, zimních zahrad a skleníků, pergol, bazénů, výplní, dělící stěny a paravany, reklamní panely a poutače, prvky městského mobiliáře, protihlukové stěny, ale i velkoplošná zastřešení a opláštění (sportovní stadiony apod.).

Komorové, tepelně izolační stabilní desky s UV ochranou, vyráběné z vysoce kvalitního termoplastického materiálu - polykarbonátu LexanTM, optimálně řeší problémy ve stavebnictví, zemědělství a v jiných oblastech, kde je potřeba oddělit dvojí prostředí při zachování vysoké propustnosti světla a bez potřeby přímého výhledu.

Deskový materiál LEXAN dodáváme na objednávku.

 

CHCI SE ZEPTAT